fbpx

Alkoholivabad õlled

Alkoholivabad õlled

Näitan ainukest tulemust

Alkoholivaba õlu on jõudsas tõusutrendis tänapäeva maailmas. Põhjuseid võib olla mitmeid – paljud inimesed valivad tervislike põhjuste tõttu alkoholivaba õlle, suures osas maailmas ei ole alkoholitarbimine ühiskonnas levinud või lubatud, järjest enam inimesi soovib lihtsalt tarbida häid õllesid ilma ebameeldivate kõrvalnähtudeta (purjusolek, pohmell).
Alkoholivabade õllede tootmiseks on mitmeid võimalusi – filtreerimine, aurustamine, kääritamise peatamine ja pastöriseerimine. Õlut on võimalik näiteks vaakumis kuumutada, kuna alkohol on madalama aurustumistemperatuuriga, hakkab see esimesena eralduma, ning järelejäänud vedelik ongi alkoholivaba.  Alkoholi on võimalik eraldada ka pöördosmoosiga, mis eraldab vee ja alkoholi, hiljem lisatakse vesi koos  vajalike hapetega tagasi. Tänapäeval kasutatakse ka spetsiaalseid pärme, mis on mõeldud alkoholivabade või madala alkoholisisaldusega õllede kääritamiseks.
Milline nendest lahendustest kõige parema tulemuse annab, on iga ühe enda otsustada. Selge on see, et see kiiresti populaarsust koguv  stiil ajendab ka pruulikodasid otsima järjest paremaid lahendusi, kuidas pruulida maitserikkaid ja häid alkoholivabasid õllesid.