fbpx

Käsitööõlu

Käsitööõlu on meie kirg, hobi ja töö üheskoos!

Viimastel aastatel on käsitööõlu Eestis aina suuremat populaarsust kogunud ning tekkinud on palju erinevaid väikepruulikodasid ja käsitööõlledele spetsialiseeruvaid baare, poode ja restorane. Kvaliteetsed tooted ja kaasaegne lähenemine traditsioonilistele maitsetele on Eesti õlled ka rahvusvahelisel areenil kiiresti hinda tõstnud. Eesti kõige hinnatuimad väikepruulikojad Põhjala Brewing ja Pühaste Pruulikoda saavad pidevalt ülemaailmset tunnustust välismaistel õllefestivalidel ja on andnud ka väga suure panuse Eestis korraldavate mikorpruulikojade festivalide näol: mai kuus aset leidev Tallinn Craft Beer Weekend ja septembris peetav Pühaste Õllepidu. Lisaks on turul kindlalt kanda kinnitanud mitmed teised väikepruulikojad (nt Tanker, Sori Brewing, Lehe Pruulikoda) ning pruulimiskvaliteet ja tootearendus on sektorisse voolavate investeeringute toel pidevalt kasvamas. Pruulikodade poolt viimase 3-4 aasta eest loodud infrastruktuur on Eesti õllemaastikul vilja kandmas ja seda eriti ka erinevate käsitööõllede sõpradele suunatud baaride, restoranide ning poodide näol – kes kõik turul omamoodi eristuvad ning Eesti ja eriti Tallinna üheks kõige atraktiivsemaks sihtkohtaks Skandinaavias muudavad. Samuti on käsitööõlu inimeste üldist õlleteadlikust ja -huvi suuurendanud, millele on omakorda  viimastel aastatel palju kaasa aidanud Šoti õllede lipulaeva BrewDog esinudsbaari ,Taptapi õllepoe ja – baari ja viimastena kindlasti ka Põhjala Taproomi ja Pühaste Õlleresto turule tulemine. Lisaks nimetatudele on pealinnas veel ca 10 erinevat spetsialiseerunud õllebaari ja poodi, kus käsitööõlu väga hinnas  on ja mis kõik ka klientidele väga hea tasemel teenindust ja meelelahutust pakuvad. Nimetamist ja külastamist väärivad kindlasti ka Koht baar Talllinna vanalinnas, Põrgu õllerestoran, Pudel baar Tellkisivi Loomelinnakus, Uba ja Humal Taproom Kalarannas ja Drink Bar & Grill.

Mõned käsitööõlled, mida soovitame
kindlasti Tap-tapis proovida

Põhjala ÖÖ 10,5%

Imperial Baltic Porter stiilis tume õlu, mis on must nagu Eesti talveöö ning soojendab sind jahedatel õhtutel. Rikkalik kehaga, espresso-taoline happesus, mida balansseerib karamelliseeritud iirise magus maitse.

Pühaste Mosaiik 6,9%

Vienna linnastega pruulitud täidlane puuviljanootidega IPA. Sisaldab ohtralt Mosaic humalaid, nüansiks Austraalia päritolu Vic Secret.

Cantillon Gueuze

Erinevate aastakäikude lambicu segamisel valmistatud õlu. Maitselt kergelt happeline ja puuviljane. Lisaks tunda õrnalt puiduseid ja heinaseid aroome, millal järgneb kuiv lõppmaitse. Maitseprofiililt kompleksne õlu, millel on pikk keldris hoiustamise potensiaal.

Mikkeller Drinkin the Sun

Selle nisu-baasil õllega Mikkeller määratleb uuesti alkoholivaba õlle definitsiooni. Tugev lillelõhn ninas annab teed kergele ja tasakaalus kehale ning meeldivalt mõrudale järelmaitsele.

Privaatsustingimused | Müügitingimused